Jak zwalczyć cellulit

Cellulit

Jak zwalczyć cellulit - Sprawdzone sposoby.

Jak zwalczyć cellulit.jpgCellulit to zmora większości kobiet. Nie zależy od wieku kobiety, od tego ile dzieci urodziły czy od tuszy. Na pomarańczową skórkę skarżą się już szczupłe nastolatki. Nie ma chyba kobiety, która nie zadawałaby sobie pytania: jak zwalczyć cellulit? Co możemy robić, by zwalczyć pomarańczową skórkę? Jakie zabiegi przyniosą najlepsze efekty? Jaką mamy broń?
Otóż możemy stosować odpowiednie kremy, dietę bogatą w błonnik, ćwiczenia fizyczne czy poddać się profesjonalnym zabiegom. Trzeba zauważyć, że nasze babcie nie narzekały na cellulit, nie miały bowiem tego problemu, ale jak żyły nasze babcie? Jaki tryb życia prowadziły? Na pewno dużo się ruszały, nie stosowały przeróżnych suplementów diety w tabletkach, często pracowały od świtu do nocy. Nie można też zapomnieć o zdrowej diecie. Trzeba przyznać, że żywność nie była naszpikowana środkami chemicznymi tak jak dzieje się to dziś.
Co możemy zrobić w takim razie? Jak zwalczyć pomarańczową skórkę? Czy można to zrobić domowymi sposobami?

1. Zdrowe nawyki odżywiania

Żeby pozbyć się cellulitu konieczna jest zmiana sposobu odżywiania. Jeśli prowadzimy leniwy tryb życia, jeśli spędzamy całe dnie przed telewizorem i zajadamy się chipsami i czekoladą, to niestety, ale nie łudźmy się, że pozbędziemy się pomarańczowej skórki. Jak zatem trzeba się odżywiać? W diecie powinny znaleźć się posiłki lekkie i pożywne. Powinniśmy uwzględnić też błonnik, którego najwięcej jest w surowych owocach i warzywach, ale dobrze jest też włączyć do diety inne produkty, które zawierają dużą ilość błonnika tj. babka płesznik, babka jajowata łuska, len złoty lub brązowy, błonnik witalny lub błonnik naturalny. Dzięki temu na pewno pozbędziemy się z naszego organizmu toksyn. Na pewno należy odstawić kawę, a zacząć pić zieloną herbatę, bezwartościowe pieczywo ze zwykłej mąki pszennej zastąpić żytnim, pełnoziarnistym, musimy pamiętać, by pić dużo wody i jadać dużo warzyw i owoców. To jest punkt pierwszy w walce z cellulitem, bez zmiany diety na pewno nie wygramy tej wojny.  


2. Wysiłek fizyczny

Na drugim miejscu znalazł się wysiłek fizyczny. Jest on bowiem niezastąpiony w walce z cellulitem. Jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, siedząc przez większość godzin w pracy lub po prostu przebywając w domu, nie prowadząc życia zawodowego, musimy pamiętać o ćwiczeniach. Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do wysiłku fizycznego na początek warto jest zacząć od spacerów, najlepiej przed snem wybrać się na 0,5 godzinny spacer, warto jest też zapisać się na basen, tam też na początek 0,5 godziny z pewnością wystarczy. Ćwiczenia fizyczne wpływają na usprawnienie układu ruchu, krążenia, oddechowego, Kiedy się ruszamy dochodzi do lepszego ukrwienia i odżywienia stawów, regularne ćwiczenia to także lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne.


3. Peeling i masaż  

Żeby zwalczyć cellulit warto jest stosować różne peelingi oraz masaże. Najlepiej masować skórę pod prysznicem. Najpierw dobrze jest zacząć od prysznica polewając skórę z cellulitem raz ciepłą a raz zimną wodą, prowadzi do do lepszego krążenia krwi. Następnie szorstką rękawicą lub gąbką masować skórę. Dwa razy w tygodniu dobrze jest zrobić peeling. Peelingi można robić w domu samodzielnie z użyciem kawy lub lnu mielonego albo soli morskiej.


Kiedy będziemy przestrzegać tych trzech zasad na stałe wprowadzając je do swojego życia, powinniśmy pozbyć się cellulitu. Co robić jednak, gdy cellulit nie zniknie? To będzie oznaczać, że znajduje się on w zaawansowanym stadium. I wtedy będziemy musiały skorzystać z pomocy fachowca. Możemy liczyć na przeróżne zabiegi, które poprawią elastyczność skóry a pytanie jak zwalczyć cellulit odejdzie w siną dal. Jakie to zabiegi? Endermologia, ultradźwięki, mezoterapia, laser, body wrap. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z zabiegów trzeba się upewnić, że nie będzie przeciwwskazań do jego stosowania. Do tego wszystko warto również dodać dobre tabletki na cellulit.

Walka z cellulitem to długa droga, trzeba codziennie dbać o zdrowie swojego ciała. Dobrze je odżywiać oraz nie zapominać o wysiłku fizycznym. Tylko wtedy będziemy mogli się cieszyć piękną skórą. Ranking dobrych tabletek na cellulit znajdziecie klikając tutaj.

tagi: Cellulit